От редакцията - бр. 4, 2014 г.

Здравейте!

Основната част от зимния брой на списанието за 2014 съдържа материали от две конференции за млади филолози. Първата част съдържа наградените статии от Националните четения за млади изследователи на Югозападния университет „Неофит Рилски”. Във втората част са поместени докладите от Първия международен филологически форум за студенти и докторанти, провел се в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ през ноември 2014 г. Книжката е допълнена с есето на Александра Димова за романа „Кръв“ на Константин Константинов и с рецензията на Рени Манова за изданието „Български език като чужд. Тестове за нива А1, А2, B1, B2, C1, C2“ от екип на катедрата Български език като чужд на Факултета по славянски филологии на Софийския университет.

Броят е подготвен от Радостина Велева и Андрей Бояджиев.

Приятно четене!

Рубрика в списание Littera et Lingua:
Дата на публикация:
21.01.2016