Отвъд психология и лингвистика: психолингвистика

За психолингвистиката в този брой

Работата върху психолингвистичния брой на Littera et Lingua започна през лятото на 2010 г. по идея на Андрей Бояджиев, който пожела да представи на читателите на електронното списание тази относително нова и сравнително малко популярна в България област на познанието.

Психолингвистиката – що е то?

Психолингвистиката е дисциплина, замислена наистина като мащабен проект на група учени от различни области. Проект, зад който най-вероятно се крие желанието за нещо ново и революционно в науката, което да предизвика интереса към академичната общност, към образованието в университета, да рекламира учени и теориите им и най-вече да осъществи връзката с различни професионални практики и да насочи инвестиции в научната и образователната сфера. Всичко, което, предполагам, не означава, че проектът психолингвистика е нарочно търсена рекламна стратегия, но не пречи да е и това.

Subscribe to Отвъд психология и лингвистика: психолингвистика